Yemek Masası

Yemek masalarımız evlerimizdeki en önemli eşyalardan birisidir. Aile yemeklerimizi , misafirlerimizi bu masalarda ağırlarız. Bu yüzden görselliği kadar işlevselliği de oldukça önemlidir. Vaktimizin bir kısmını geçirdiğimizde bu masalarımızın rahat ve konforlu olmasını isteriz. Bu yüzden yemek masalarımızı seçerken , kullanılan malzeme , konforu ve tabi ki görselliği de oldukça önemlidir. 
 
 

Yemek Masası Modelleri

 
Yemek masası evlerimizin vazgeçilmezlerinden birisidir. Yemek masası model ve çeşitleri oldukça fazladır. En çok tercih edilen modeller arasında ceviz yemek masası vardır. Yapısı oldukça dayanıklı ve kalitelidir . Bu yüzden popüler yemek masası modelleri arasındadır. Metal yemek masaları , mermer yemek masaları , açılır yemek masaları gibi bir çok model çeşidi vardır. Kişisel zevkinize uygun model ve tasarımda yemek masalarını bulabilirsiniz.
 

Yemek Masamızın Düzeni Nasıl Olmalıdır ? 

 
  • Masa Örtüsü Seçiminize Özen Gösterin.

 
Masa örtü seçimi yaparken , yemek takımı ve diğer aksesuarlarımız ile uyum içerisinde olmasına dikkat etmeliyiz.
 
  • Tabak , Çatal , Bıçak , Bardak Yerleşimi.

 
Yemek masalarımızı kurarken belirli bir düzen içerisinde olmasını isteriz. Yemek masalarımızda her şeyin bir yeri vardır aslında . 
Yemek tabakları oturanın kişi önüne gelecek şekilde koyulmalı.Yemek tabaklarının altına servis tabakları yerleştirilmeli bu şekilde daha şık estetik bir görünüm elde ederiz. Çatallar tabağın sol tarafına koyulurken , bıçaklar ise tabağın sağ tarafına yerleştirilmelidir.Yemek kaşıkları ise bıçağın sağ tarafına koyulmalıdır. İçeceklerimiz için kullanacağımız bardaklar ise tabağın sağ tarafına yerleştirilmelidir.
 
 
  • Peçeteler

 
Yemek masalarımızda peçete seçimlerimizde oldukça önemlidir. Tek kullanımlık peçeteler veya kumaş peçeteler tercih edebilirsiniz.
 
 
  • Masalarınıza Son Dokunuşu Yapın.

 
Yemek masalarımızı aksesuarlar ile tamamlayıcı dokunuşlar yapabiliriz. Yemek masamıza uyumlu canlı çiçekler vb. ürünler ile kişisel zevkleriniz doğrultusunda dekore edebilirsiniz.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Aldagelsin
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?