Çalışma Masası

Evlerimizde , ofis ve ya iş yerlerinde vazgeçilmez parçalarından birisi çalışma masalarıdır. İş yerlerinde veya çalıştığımız ortamlarda günün büyük çoğunluğunu çalışma masalarımızda geçirmekteyiz. Bu yüzden masalarımızın ihtiyaçlarımızı karşılaması gerekir. Rahat ve  konforlu masalar tercih edildiğinde üretkenlik artar ve kendimizi daha iyi motive edebiliriz. Uzun süre masa başında çalışan insanlarda belirli sağlık sorunları oluşabilmektedir. Bel ve sırt ağrıları , duruş bozuklukları vb. bir çok rahatsızlık. Bu yüzden masa ve sandalyelerimizi seçerken sağlımıza uygun konforlu alanlar oluşturmalıyız.
 
 
 

Çalışma Masası Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?

 
Çalışma masası alırken dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz ;
 
  • Çalışma masamızı kuracak alanı belirleyip o alan ölçülerinde masa seçimi yapmalıyız.
  • Çalışma masasını , kullanım amacını belirlememiz gerekmektedir.
  • Çalışma masası modelini seçmeliyiz. Bu modeli seçerken ortamımıza uygun olması ve ihtiyaçlarımızı karşılaması oldukça önemlidir.
  • Ürünün malzemesi ve kalitesine dikkat etmek gerekir.
 

İyi Bir Çalışma Masası Nasıl Olmalı ?

 
Çalışma masalarımızın konforu sağlımız açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden çalışma masalarımızı alırken bakmamız gereken bazı ölçüler vardır. Çalışma masalarımız konforumuz açısından , ortalama genişliği 120 cm olmalı ve masa ile bacak arasında boşluk olmalıdır. Ve masa yüksekliği ortalama 73-75 cm arasında olmalıdır. Derinliği ise ortalama 45 cm olduğunda ortalama kullanışlı masalara sahip oluruz.
 
 
 

Çalışma Masaları Nasıl Dekore Edilmeli ?

 
Çalışma masalarımız günün büyük çoğunluğunu geçirdiğimiz alanlardır. Bu yüzden masa seçimlerimiz kadar dekorasyonu da oldukça önemlidir. Çünkü özenli ve şık bir masada iş verimliliğimiz artmakta ve kendimizi daha motive hissetmedeyiz. Çalışma masalarımızı dekore ederken , fazla kalabalık olmamasına dikkat etmeliyiz. Çünkü karmaşık bir masa dikkat dağınıklığına neden olabilir. Bu yüzden kullanılan araç ve gereçlerimiz düzenli bir şekilde yerleştirilmelidir. Masalarımıza daraltmayacak şekilde resim ve çerçeveler yerleştirebiliriz. Ayrıca masamıza uygun canlı bir çiçekte masamıza estetiklik kazandıracaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp Destek
💬 Yardım ister misiniz?
Aldagelsin
Merhaba, 👋
Yardımcı olmamızı ister misiniz?